10 Eylül 2009 Perşembe

kedilerim film şeridi gibi geçti gözlerimin önünden 2Kaldığım yerden devam:) Aslında bu kadar ara vermeyi istemezdim ama bazı meselelerden dolayı böyle uzadı:) nerde kalmıştık?
3-Pıskırıklı:Aslında bu kedim tam olarak benim özel kedim değildi.Yani benim kedimdi de yedek kedim diyebiliriz:) Bize ne zaman katıldığını hatırlamıyorum bile.Bir rivayet uykucu minnoşumun yavrusu olabilirmiş.Durmadan hapşururdu,her zaman burnu akardı.Hapşururken -tıkıs,pıkıs-ses çıkardı.İsmini de bu yüzden pıskırıklı koyduk.Sürekli evin penceresinde nöbet tutardı.Tabi sürekli pıskırdığı için pencere sümük damlacıklarıyla dolardı:)Annem hep kızardı,''pencereden yemek verme,alıştırma, camlar temiz dursun ,''diye.Ve çoğu zaman o camı bana sildirirdi.
bu kedim de dişiydi.her sene 1-2 kere doğum yapardı.Ama malesef yavrularını ya erkek kedi boğar,ya da hasta olur büyüyemeden ölürlerdi:(( Bir keresinde hiç unutmam,böyle pamuktan yumuşak, tatlı 3 yavrusu olmuştu. tombik tombiktiler. Ne yazık ki onları erkek kedi boğmuş .Çok üzülmüştüm.Pıskırıklı canım hepsini tek tek dışarı taşıdı ,sanki yaşıyorlarmışgibi onları yalıyor miyavlayarak onlara sesleniyordu.Amcam hayvan üzlümesin diye yavruları alıp gömmmeye başladı.Son kalan yavruyu resmen vermek istemedi ,seviyor emsin diye uğraşıyor.biryandan da ağlıyordu.BEn ilk o zaman gördüm bir hayvanın ağladığını... O an çok dokunaklıydı.Kaç saat başında bekledi bilmiyorum.Sonra onu da gömdük .Bir hafta ağladı.:((
bu kedim yanından geçerken onu sevmezsek kızardı, hemen ayağınıza tırnağıyla imzasını atardı:)sinir olurdum böyle yapmasına.eve almadım bahça kedisiydi diyebilirim. bizimle 10 yıl, belki daha fazla yaşamıştır.zavallım bir trafik kazası sonucu hayata gözlerini yumdu.Üstelik hamileydi...
devamı var..:)
yeni farkettim 100.yazımı yayınlamışım:)) çok mutlu oldum:))

5 yorum:

ŞANSLI dedi ki...

Canım çok zevkle takip ediyorum yazını.Şanslı benim ilk kedim.O güzellikleri geç farkettim malesef.100. yazın hayırlı olsun.
İyi geceler...

ebrulikedi dedi ki...

NİCE YAZILARA.HAYIRLI OLSUN

tasarım mekani dedi ki...

100. yazin hayirli olsun daha nice yazilara ins... sevgiler medinem

DuruButik dedi ki...

Daha nice paylaşımlara diyorum. Hayırlı olsun 100. yazın. kedi çook şirin;)

kedicibasi dedi ki...

teşekkür ederim durubutik,şanslı,ebruli,medinem :))