31 Ocak 2012 Salı

gömlek

Gömleğimi dikeli uzun zaman oldu.Eylül ayının ortalarındaydı.Fot.Makinesinin böyle çirkin çıkaracağını bildiğimden yayınlamamıştım.  Güzel bir renk koyu pudra mı desem gül kurusu mu tam emin değilim.Yarısını kursta yarısını da evde dikince, benim dikiş makinemin de bozulma aşamasında dikildiğinden ,bazı dikişleri berrbat.Zaten resimlerden anlarsınız.Sanayi tipi makine gibisi yok anacığım.Her kumaşı diker,nazlanmaz...ama model çok rahat dikişlerine rağmen severek giyiyorum.Modelin aslı tunikti biz de dikiş hocamla beraber gömlek olarak biçtik.Burda dergisinden bir model.Ayrıca ön kısmına birkaç damla yağ sıçradı ve lekeler bir türlü çıkmıyor.Lekeler çok ufak ama canım sıkılıyor gördükçe.Bildiğim bütün yöntemleri denedim ama olmadı .Tavsiyesi olan varsa severek dinlerim.
4 yorum:

MARİFETANE (Elif Hatice) dedi ki...

güle güle giy canım gömleğini..yağ lekesi için üzüldüm.aynı sorunu bende yaşamıştım bluzumda hemen bulaşık detarjanıyla yıkamıştım yağ lekesi çıkmıştı.dene istersen beklemiş bir leke ama belki seninde işini görür.

kedicibasi dedi ki...

saolasın canım Bilgi için teşekkürler.Deneyeceğim inşallah çıkar.

Adsız dedi ki...

ben de leke çıkarıcı olarak yeni bir ürüne başladım. ERSAĞ DAMLA.şimdilik çok memnunum.üyeler satış yapıyor.internetten ulaşabilirsin sanırım.denemeni tavsiye ederim HANİFE

kedicibasi dedi ki...

Hanife ben biliyorum o ürünleri.Güzel olduğunu duymuştum.Denemk lazım bilgi için teşekkürler.